لوگوی شرکت توسعه تجارت مرزوق

013-4214-1160

مشاوره رایگان

support@marzogh.info

ساعت کاری: 8:30 صبح تا 1 ظهر- 2 تا 5:30 عصر

چای اختلالی در جذب آهن موجود در غذا ایجاد نمی­کند!

چای اختلالی در جذب آهن موجود در غذا ایجاد نمی­کند!

چای اختلالی در جذب آهن موجود در غذا ایجاد نمی­کند!

چای سیاه، در جذب آهن موجود در غذا اختلال ایجاد نمی­کند!

ما در این نوشتار ، به یک سوال مهم و رایج به صورت علمی پاسخ می­دهیم. آیا نوشیدن چای پس از صرف غذا باعث اختلال در جذب آهن موجود در غذا می­شود؟ در بندهای زیر به بررسی احتمالات میپردازیم و سپس در یک نتیجه­ گیری کلی، میزان اثرگذاری چای در جذب آهن را خلاصه می کنیم

کافئین و اختلال در جذب آهن

غذاها و نوشیدنی های کافئین دار در اکثر رژیم های غذایی مدرن تبدیل شده اند. به ویژه کافئین با مقادیر زیاد در انواع چای به ویژه چای سیاه یافت می­شود.
بهترین چای های کشت شده مستقیم از خود کارخانه را از ما تهیه کنید!!!
کافئین یک محرک طبیعی است. با این حال، برخی ادعا می کنند که با جذب برخی مواد مغذی مانند آهن تداخل می کند.

در نتیجه، به برخی افراد توصیه شده است که از نوشیدنی ­های کافئین ­دار  خودداری کنند.

پلی فنول های موجود در قهوه و چای تا 90 درصد از جذب آهن جلوگیری می کند.

اگزالات و تانن، اختلال در جذب آهن

تانن ها و اگزالات ها برخی از ترکیبات طبیعی چای هستند که گفته می شود جذب آهن را مهار می کنند. آنها با آهن، مخصوصاً آهن غیر هِم موجود در غذاهای گیاهی مانند لوبیا، نخود، سبزیجات سبز برگ و آجیل پیوند می خورند. (نوع دیگر آهن، آهن هِم، در غذاهای حیوانی مانند گوشت، مرغ، و ماهی.)

تانن‌های موجود در چای سیاه به آن رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز تیره و عطر و طعم کامل و گس آن را می‌دهد. تانن ها اهداف مختلفی دارند، از محافظت از گیاه در برابر آفات گرفته تا تقویت رشد گیاه.

اگرچه میزان تانن موجود در چای سیاه بسته به تنوع، شرایط رشد و روش فرآوری متفاوت است، چای سیاه یکی از منابع اصلی تانن در رژیم غذایی انسان محسوب می شود. سایر انواع چای از جمله چای سبز، چای سفید و چای اولانگ نیز از همان گیاه چای سیاه تهیه می شوند.

در یک مطالعه قدیمی منتشر شده در مجله تغذیه بریتانیا، محققان چای و کاکائو مختلف را آزمایش کردند و دریافتند که آنها جذب آهن را مهار می کنند.

چای سیاه به اندازه : 79 تا 94 درصد ، می­تواند مانع جذب آهن شود! بنابراین بهتر است تا فاصله مناسبی حداقل یک ساعت میان نوشیدن چای و وعده­ های غذایی وجود داشته باشد. در مطالعه‌ای در سال 2007 که در مجله اروپایی تغذیه بالینی منتشر شد، محققان سطح آهن را در 954 بزرگسال سالم تعیین کردند و همچنین میزان مصرف چای آنها نوع یا قوت چای، زمان دم کردن، یا زمان نوشیدن چای ، را تخمین زدند. با این حال، یک مطالعه منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه بالینی در سال 2017 نشان داد که چای مصرف شده با یک وعده غذایی باعث کاهش جذب آهن غیرهم می شود، اما مصرف چای یک ساعت بعد از غذا، جذب آهن را به همان میزان کاهش نمی دهد.

تحقیقات قطعی بسیار کمی وجود دارد که بگوییم چگونه تانن موجود در چای های گیاهی بر جذب آهن تأثیر می گذارد.

آهن هم و آهن غیر هم ( منبع گیاهی و جانوری آهن) ؛ با نوع جذب متفاوت در بدن

جذب آهن پیچیده است و تحت تأثیر بسیاری از عوامل غذایی است.

شواهد نشان می دهد که نوع غذایی که می خورید تأثیر بیشتری بر جذب آهن نسبت به تأثیر نوشیدن قهوه یا نوشیدنی های کافئین دار دارد. انواع خاصی از غذاها جذب آهن را افزایش می دهند، در حالی که برخی دیگر آن را مهار می کنند.

نوع آهنی که مصرف می کنید نیز مهم است. آهن در غذا به دو شکل وجود دارد : آهن هِم و غیرهِم.

 
کاملا سالم و بهینه با سابقه صادر چای به عراق و کشور های همسایه!!!
آهن غیر هِم، که عمدتاً در غذاهای گیاهی یافت می‌شود، نسبتاً ناپایدار است و تحت تأثیر بسیاری از عوامل رژیمی است. فقط 2-20 درصد آهن غیر هم جذب می شود بسیاری از عوامل غذایی بر جذب آهن تاثیر می گذارند. قهوه و محصولات کافئین دار می توانند جذب آهن غیر هِم موجود در غذاهای گیاهی را مهار کنند. با این حال، آنها تأثیر کمی بر آهن هِم موجود در بافت های حیوانی دارند. . بنابراین نمی­توان به تنهایی کافئین موجود در چای را متهم اصلی کاهش جذب آهن موجود در غذاها دانست.

نتیجه اینکه ، علی­رغم وجود شواهد نسبت به اختلال نوشیدن چای در جذب آهن ، به صورت کلی نمی­توان گفت که چای در جذب آن اختلال ایجاد می­کند. نوع آهن دریافتی توسط بدن، زمان نوشیدن چای و فاصله زمانی آن با وعده ­های غذایی تاثیر به سزایی در  نقش این اختلال دارد.

شرکت مرزوق  ، در راستای رسالت خود مبنی بر سلامت مصرف کنندگان ، به بررسی و تحلیل علمی موارد مرتبط با تولیدات خود می­پردازد. این شرکت یکی از تولیدکنندگان چای است که می­کوشد درباره عملکرد این نوشیدنی پرطرفدار،  در بدن انسان توضیح دهد.

 برای مشاهده چای مرزوق کلیک کنید

Wong, Cathy , 2021 . Can Drinking Tea Hinder Iron Absorption From Food?. Verywell health.

 https://www.verywellhealth.com/can-herbal-tea-interfere-with-iron-absorption-89168

Brown, Mary Jane, 2017. Do Coffee and Caffeine Inhibit Iron Absorption? Healthline. https://www.healthline.com/nutrition/coffee-caffeine-iron-absorption

یک پاسخ بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه ها
    دسته بندی ها
    برچسب ها