لوگوی شرکت توسعه تجارت مرزوق

013-4214-1160

مشاوره رایگان

support@marzogh.info

ساعت کاری: 9 صبح تا 1 ظهر- 3 تا 7 عصر

سیستم تجهیزات استخر شنا و موتورخانه

سیستم تجهیزات استخر شنا و موتورخانه

سیستم تجهیزات استخر شنا و موتورخانه

تجهیزات موتورخانه و نقش آن در مکانیسم عملکرد خوب

تنظیم آب و هوای مناسب برای فراهم کردن شرایط مساعد برای شنا در استخر و زندگی در ساختمان، وظیفه اصلی موتورخانه است. علاوه بر آن اختصاص دادن یک اتاق مجزا برای نصب تجهیزات مورد نیاز مانند:

پمپ، لوازم تصفیه ایی، دیگ، مشعل، پکیج، منبع تحت فشار، تابلو برق، سختی گیر، اتصالات لوله ها و … به حفظ نظم مجموعه کمک بسیاری می کند. همچنین برای شنا کردن در محوطه استخر و یا زندگی کردن در مناطق مسکونی، دیگر نگران سروصدای اضافی نیستید، چراکه موتورخانه تمام معضلات صدا، کثیفی و دود را از شما دور می کند.

اهمیت یک موتورخانه اصولی
 1. ایجاد یک مجموعه متمرکز برای نصب تجهیزات مورد نیاز
 2. ایجاد نظم در قرارگیری تجهیزات،
 3. سهولت در سرویس و نگهداری از لوازم موتورخانه،
 4. سهولت در عیب یابی و تعمیر تجهیزات معیوب موتورخانه
 5. عدم نفوذ سر و صدای لوازم موتورخانه به محیط استخر یا ساختمان
 6. عدم نفوذ دود، روغن و کثیفی تجهیزات به محیط استخر یا ساختمان
       طراحی و ساخت موتورخانه استخر

 

لوازم و تجهیزات موتورخانه مرکزی استخر
 1. دیگ و مشعل
 2. منبع تحت فشار
 3. پمپ تصفیه
 4. فیلتر شنی
 5. پمپ آّب
 6. سختی گیر
 7. بویلر
 8. تابلو برق

نقش مهم دیگ و مشعل در یک موتورخانه

دیگ و مشعل نقش خود را به عنوان تجهیزات گرمایشی استخر بازی می کنند. دیگ و مشعل دو مورد از تجهیزات مقارن هم هستند نکته ضروری تقارن این دو آنست که دیگ بدون مشعل، ارزش و جایگاهی در موتورخانه ندارد. دیگ پر از آب می شود. مشعل نیز با مصرف سوخت، گرما را از طریق مبدل حرارتی به آب داخل دیگ منتقل می کند و آب گرم از طریق پمپ در سیستم آبرسانی استخر یا ساختمان مورد نظر تزریق می شود. رابطه دیگ و مشعل مانند اجاق گاز و کتری آب جوش است؛ تا مشعل اجاق گاز روشن نشود، نمی توان آب داخل کتری را جوشاند.


منبع تحت فشار و نقش آن در موتورخانه

وجود منبع تحت فشار در موتورخانه کیفیت فشار آب و طول عمر پمپ یا بوستر پمپ را دو برابر می کند


پمپ تصفیه و نقش مهم آن در یک موتور خانه

سیستم گردش آب استخر به صورتی است آب از طریق پمپ آب به سیستم آب استخر تزریق می شود و از سوی دیگر، همان آب به سمت موتورخانه و تجهیزات تصفیه ایی و گرمایشی بازمیگردد. در مسیر برگشت آب از استخر و جکوزی، ابتدا وارد پمپ تصفیه و فیلتر شنی می شود و پس از تصفیه و پاکسازی، به سمت دیگ آب هدایت می شود.


فیلتر شنی و نقش آن در موتورخانه

فیلتر شنی وظیفه فیلترینگ، پاکسازی و شفاف سازی آب استخر را دارد. پمپ تصفیه ذرات درشت را به خوبی از آب جدا می کند، بطور قطعیت  فیلتر شنی از لوازم بسیار ضروری برای  پاکسازی و تصفیه آب است. ممکن است در موتورخانه ساختمانها و مکان های صنعتی خیلی با فیلتر شنی برخورد نکرده باشید، اما موتورخانه استخر، خط قرمز فیلتر شنی است.


سختی گیر رزینی و نقش آن در موتورخانه

در برخی شرایط ممکن است که غلظت کلسیم و منیزیم بالاتر از حد استاندارد باشد در این شرایط باید با استفاده از سختی گیر رزینی آب در شرایط مناسب و استانداردی به سمت استخر جاری شود. سختی گیر رزینی می‌تواند با حذف ترکیبات معدنی تا حد بسیار زیادی آب را به یک آب استاندارد و سالم تبدیل کند و به شما کمک می‌کنند تا در یک آب با کیفیت به شنا کردن بپردازید.


هندل کردن پکیج گرمایشی در موتورخانه

مبدل حرارتی استخر                                                            پکیج گرمایشی هیمورا


               

در راستای توسعه صادرات شرکت مرزوق ، به جهت سهیم بودن در بازار تجاری منطقه ، در حوزه کالاهای خدماتی و ایمنی حضور موثر دارد. جهت ارتباط با ما از طریق آدرس پست الکترونیک اقدام نمایید.

یک پاسخ بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین دیدگاه ها
  دسته بندی ها
  برچسب ها